Dowiedz się jak dobrać odpowiednie oświetlenie elewacji!

Odpowiednie oświetlenie elewacji to dziś niezbędny element aranżacji, pozwalający wydobyć dodatkową urodę budynku, stworzyć odpowiednią atmosferę jego otoczenia oraz – zapewnić bezpieczeństwo jego użytkownikom.

Dobór oświetlenia LED elewacji domu jednorodzinnego wcale nie musi być trudny. Na rynku dostępnych jest wiele ciekawych lamp zewnętrznych na elewacje – specjalistycznych produktów, które pozwolą nie tylko oświetlić otoczenie, lecz również wyeksponować najbardziej atrakcyjne elementy fasady budynku. Część z nich wymaga montażu tynkowego, inne, dzięki przemyślanej konstrukcji, umożliwiają oświetlenie domu z poziomu gruntu. [LND] oferuje szereg nowoczesnych lamp elewacyjnych – minimalistycznych w formie oraz wyrazistych w designie – odpowiednio dobrane pozwolą wykreować unikatowy efekt świetlny wokół Twojego domu.

Oświetlenie podtynkowe – dyskretne i minimalistyczne

Minimalistyczne lampy serii Mira tworzą ciekawy efekt aranżacyjny!

Ciekawy efekt aranżacyjny w zakresie oświetlenia elewacji domu pozwolą stworzyć oprawy elewacyjne zewnętrzne w postaci lamp podtynkowych. Stanowią one idealną odpowiedź na szczególne wyzwania dekoracyjne, funkcjonalne i montażowe. Warto o nich pomyśleć już na etapie budowy domu i planowania zewnętrznego wykończenia. Lampy podtynkowe to rozwiązanie dyskretne i eleganckie, za dnia mało widoczne i harmonijnie wpisujące się w architekturę budynku, za to po zmroku zdolne stworzyć niepowtarzalną atmosferę i całkowicie odmienić wygląd domu. Przykładem tego typu rozwiązań jest m.in. seria Mira. To minimalistyczne lampy do zabudowy w ścianie o szerokim wachlarzu wariantów – zarówno pod względem formy obudowy, jak i tonacji światła, jego natężenia oraz ilości punktów emisji. Doskonale sprawdzą się tak w oświetleniu fasady frontowej, jak i stref relaksu. 

Poznajpełną ofertę oświetlenia podtynkowego

Oświetlenie podtynkowe

Zobacz naszą ofertę oświetlenia podtynkowego.

Kinkiety – klimatyczne i funkcjonalne

Kinkiet to forma oprawy zewnętrznej elewacyjnej, która może być dowolnie zamontowana na już istniejącej elewacji – bez konieczności zmiany jej powierzchni i struktury. To predysponuje tę formę lamp do zastosowania w przypadku domów już gotowych, z wykończoną elewacją. Pasują praktycznie wszędzie – szczególnie sprawdzą się w oświetleniu strefy wejściowej i wypoczynkowej. Odpowiednio rozmieszczone, o różnym ukierunkowaniu i stopniu rozproszenia światła, mogą doskonale wydobyć atrakcyjne elementy elewacji, tworząc grę świateł wydobywający urodę budynku po zmroku. W ofercie [LND] znajduje się szereg kinkietów o zróżnicowanej formie – od kinkietów na elewacje z serii Morphis, utrzymanych w formie stylizowanej na tradycyjne lampy uliczne, poprzez proste w kształcie lampiony z serii I-lantern, na modelowo minimalistycznych punktach świetlnych z serii Lyras kończąc.    

Reflektory oświetleniowe

Podkreślenie fasady budynku nie zawsze musi wymagać montażu naściennego oraz ingerencji w warstwę tynku na elewacji. Dostępnych jest wiele rozwiązań oświetlenia elewacji LED, które można zastosować w dowolnym momencie, umieszczając je w przemyślanej konfiguracji w otoczeniu całego domu. Doskonale nadaje się do tego oświetlenie LED elewacji domu jednorodzinnego w formie reflektorów, które umożliwiają m.in. oświetlenie elewacji z ziemi. Odpowiednio ukierunkowana precyzyjna wiązka światła pozwoli doskonale wyeksponować walory fasady, detale architektury oraz inne elementy otoczenia domu. Reflektory LANDA, z takich serii jak Kuboid i Lyras, charakteryzują się solidną konstrukcją, przystosowaną do warunków zewnętrznych oraz szeroką gamą rozwiązań pozwalającą na wybór różnego kąta padania światła, jego barwy czy intensywności emisji. Opcja dowolnego konfigurowania ustawienia tego typu lampy daje dodatkową możliwość – modyfikowania wyglądu domu i jego otoczenia poprzez zmienną grę świateł.